Épitkezés után maradt területen kellene kertet kialakítani, a maradék hulladékot elvitetni, locsolórendszer kiépíteni és nagy részt füves kertet csinálni néhány bokorral (hortenzia) fával (füge). A kert kb. Négyzet alapterületű, jelenleg gyomos, egyenetlen felülettel rendelkezik. A házat a kert végében álló kis vendégházzal térkövel kellene összekötni.
Egy családi ház néhány éve gondozatlan kertjének rendbetételében volna szükségem segítségre. A házban felújítási munkák várhatók, így a kertben nem minden munka esedékes, azonban szükségem volna egy általános konzultációra, ezt követően pedig várhatóan egy öreg mandulafa megfiatalítására, egy szilva fa metszésére, egy jelenleg körtelevélrozsdával küzdő körte fa kezelésére. A kertben több fát és cserjét ki kell szedni. Egy öreg fenyő a kiszáradás szélén áll, szúrós cserjék elburjánzottak. A kertet sövény veszi körbe, melyben vannak szárazabb egyedek, ezeket kell pótolni. A sövényt is nyírni szükséges. Azt gondolom egyszerűbb volna személyesen átbeszélni a teendőket és egyeztetni az esedékes munkákról. Hosszabb távú együttműködésre keresek kertészt, de a rendszeressége változó.
Ezúton szeretnék árajánlatot kérni az alábbi kerti munkálatok elvégzésére. A feladat egy körülbelül m²-es, budapesti kert teljes rendbetétele. A munka két fő részből áll: Japán orgona csonk- és gyökéreltávolítása: A kert teljeset átszövő japán orgona csonkjait és kiterjedt gyökérrendszerét kell teljes egészében eltávolítani. Talajlazítás és gyommentesítés: A teljes, m²-es terület talajának fellazítása és taracktalanítása
Alapból kiàsott folddel valo feltoltes
Gyeptégla telepítés , meglévő növények ültetése.
A kert egy napsütötte, déli fekvésű terület, viszonylag sík, száraz, köves talajjal. Sajnos az utóbbi évek száraz időjárása, valamint a családunk 4lábú tagjai megviselték a területet. Olyan kertet szeretnék ami tartalmaz egy faborítású teraszt, szárazságtűrő cserjéket, min. 1 fát és magaságyásokat is és közöttük mindenhol lépőköves utakat, kavicsos közökkel. A nem burkolt területeken mindenhol mulcsos takarást. Kutyabiztos megoldásokra szükség van, mert az egyikük ás.
27 nm-es lakás teljes kiürítésére kérek ajánlatot. Fürdő: * cm, magasig körbe csempe, járólap lenn Konyha: * cm, cm ig csempe, kb 7,5 folyóméteren, járólap lenn Szoba: kb 17-18 nmlaminált, parketta, talán salak Ablakok, ajtók kivétele, 1 ablak 2 belső, 1 bejárati ajtó konyhabútor, gáztűzhely, zuhanykabin, galéria vakolat leverése, mennyezet is. köszönettel:
Falbontás: 16m3 Csempebontás: 60m2 Ajtók kibontása: 9 ( Ebből 3 nagy polgári dupla ajtó keret) Parketta bontás párnafákkal együtt 70m2 Egyelőre nem tudni, de lehet az alját is ki kell szedni a padlófűtésnek a 70m2-en. Itt még nem tudom milyen vastagságban kell számolni akkor. Cserépkályha bontás 1db Fürdő szaniterek, vízmelegítők, konvektorok lebontása.