Udv .. Felujitasi terv keszult ben ... ban elkeszult a teljes felujitas de a hozza tervezett es megepitett 20 m2 nem lett feltuntetve a terkepen sem a 42 m2 garazs . Minden rajz terv megvan csak ra kellene tetetni a terkepre mivel az ingatlan eladasa folyamatban van ... ehez kernem a segitseget...
Földszintes, letisztult. Szeretném, hogyha látványtervet is tudna készíteni. Tudná azokat az apróságokat a tervezés során, amikért majd bent lakva azt érezhetjük, hogy: -ide tényleg nagyon kellett az a fél méter csúsztatás. Hogy az ablakok mérete….etc. Hogyan lenne a leginkább ár-hangulatban a szuper.
Egy vert falú házról lenne szó, amit - nm2-re szeretnénk bővíteni a jövőben. A projekt a jövő évben kezdődne, viszont szeretnénk minél több információt addigra összegyűjteni. Helyrajzi szám a . Kialakításilag pedig egy amerikai konyhás nappali lenne, 3 hálószoba, külön fürdő, külön mosdó, illetve egy gépész helyiség mindenképp.
Egy műhelyépület kerül átalakításra és felújításra és cukrászüzem fog működni... A helyi építészeti osztály nem kér építési engedély viszont kérik a településképi véleményezést .Egy technikai színt került beépítésre egy statikai terv alapján. Három színt van betervezve..földszént,emelet és tetőtér beépítés. Egy műszaki dokumentációra van szűkség
A ház és az alsóépült közötti részen szeretnénk egy egy oldalról nyitott teraszt. A terület kb. 6,25 m x 4,1 m. A telekhatáron a két épület között már áll a 3 m-es szendvicspanel fal 25 cm-es zsalukő alapon. Az elejét 3-4 fa oszloppal képzeljük el. Ezeknek az oszlopoknak a magasságát nem tudjuk megítélni. A házból kilépve van egy lépcső, mely a teraszból kiemelkedne, illetve mellette van egy ablak, mely a teraszra nézne. A tető szerkezet és anyag kiválasztását sem tudjuk. Szeretnénk mielőbb és minél kevesebb összegből kivitelezni az építést.
Helyszín: Bogács Amerikai stílus U formájú ház. 1 szintes + pince. Az étkező asztal felett opcionálisan teglalap alakú üvegkupola. Központi rész: Előszoba 20 m² Vendég WC 3 m² Nappali 50–60 m² Étkező 25 m² Konyha 25 m² Butler pantry 8–10 m² Bal szárny: Dolgozó 22–25 m² Dolgozó WC 3 m² Vendégszoba 1: 15 m² Vendégszoba 2: 15 m² Vendégfürdő 8 m² Mosókonyha 10 m² Szauna 6 m² Pihenő 5 m² Zuhany 4 m² Lépcső a borospincébe 3 állásos garázs 55–60 m² Jobb szárny: Szülői háló 25 m² Gardrób 15 m² Szülői fürdő 12 m² Fiú szoba 15 m² Lány szoba 15 m² Közös fürdő 8 m² Pince Borospince Kóstoló asztal Bortároló falak Vendég WC Gépészet Kültér: Középen nagy füves udvar Bal oldalon kültéri konyha Jobb oldali fedett wellness terasz Fedett 3×3 m termálmedence Mellette szabad ég alatti 4×7 m úszómedence
skandináv jellegű családi ház, belső fél galériás födémmel, téglalap alakzat, magas belmagasság, konyha a ház egyik végében fölötte galériával, ami masszív és dobozolt, középen étkező sziget, másik végében nappali, mellette könnyű szerkezetes válaszfal mögött fürdő/wc helyiség. a bejárati ajtó középen helyezkedik el a hosszanti oldalon, mellette jobbra egy nagy ablak (xcm), a bejárattól jobbra 2db függőleges bukó ablak 40xcm és cm távolságban egymástól. az étkező szigetnél nagy szárnyas üvegajtó, mellette anappalinál 1db fektetett téglalap alakú x cm ablak. a galéria fölött 1db tető ablak 50x cm. a fürdőben önálló kád vízes csatlakozási blokk. kulcsrakész házat kérek, amelyben neke már csak a bútorozással és dekorálással kell foglalkozno. a belső tér teljes terjedelmében bézs színű, körben mindenhol 1m magasságig díszes hófehér falipanel berakással, mintha lambéria lenne, de nem telített, hanem váz szerkezetes. a padló anyaga laminált, cseresznye színű az egész lakótérben a fürdős wc kivételével. Ugyanez a padló kerül a dobozolt galériára, melynek a lépcsője is ilyen színű fa anyagból van, fém szerkezeten, szellős kialakításban, nem dobozolt, valamint a korlát is ebből a fa anyagból készül, hosszú függőleges padlótól mennyezetig érő egyenként 5x5cm átmérővel alul-fölül rögzítve, és 12cm közökkel. egyenlőre csak az alapozás, közmű kiépítés és a felépítés ár becslését kéném, majd ezt követően térnék a további részletekre. az építkezés Pest megyében zajlana és a végleges ár függvényében kerül a helyszín megválasztásra.
Hrsz: Velence Egy 2 szintes családi házat képzeltünk el, téglából felépítve. Az általunk rajzolt alap terveket csatolom képként (törekedtünk a méretarányosságra, 2 négyzet 1 m). Lehetőség szerint teljeskörű tervezést szeretnénk (építészeti, statikai, elektromossági, gépészeti). Méret: m2 Beépíthetőség: 20% Oldalsó telektávolság: 3 m Hátsókert: 6 m Előkert: 5 m Max magasság: 4,5 m Beépítési mód szabadonálló Besorolás: LKE-6
Családiház alsó szintjének átalakítása. Az érintett területről kép csatolva. Korábban raktárként és szerszámtáróként használt helyiségek ( 32,92 nm és 39,19 nm) átalítása lakótérré. A helyiségben áram, és fűtés jelenleg is van. A cc 72 nm területen az alábbi helyiségeket szeretnénk kialakítani. Konyha+étkező+nappali, zuhanyzós fürdőszoba, wc-vel, mosdóval, hálószoba, és +1 gyerek szoba. A szinten lévő irattár, mosdó, mosókonyha közlekedő nem képezné részét a kialakítandó lakrésznek.
Tisztelt Statikus! Az alábbi feladatra keresek tervezőt. Németországból vettem egy acélszerkezetes pergolát a teraszra. Mivel nem akarjuk a lábait belefúrni a teraszburkolatba, ezért betonlapokra gondoltuk ráfúrni a 4 lábat. Csak kérdés, hogy egy kiemelkedő helyen (emeleti terasz) mekkora betonalapzatba kellene rögzíteni ahhoz, hogy biztos ne vigye el a szél semmilyen körülmények között. Tudnak ilyenben segíteni kiszámolni? (A ToolPort (gyártó) leírásában 40x40x25 cm nagyságú betonalapba javasolják belefúrni a lábazatot, de az nyilván a földben van rögzítve, nem teraszon áll. ) Köszönöm!