Cégalapítást tervezek, több irányban gondolkodom párhuzamosan, és felmerült sok kérdésem. Első körben tanácsadásra lenne szükségem Egyéni vállalkozásként: - saját készítésű kézműves termékek árusítása (online és kézműves vásárokon). - reklámügynökségi project managament szolgáltatások Társas vállalkozásként: 1 vagy 2 fős - Reklámügynökségi szolgáltatások (pl. project managament, tervezési szolgáltatások )
Júniusban költözünk Csopakra, ahol két apartmant szeretnénk üzemeltetni. Én magánszemélyként folytatnám a tevékenységet, jelenleg GYED-en vagyok, de főállású munkaviszonyom van Budapesten. A férjem KATA-s vállalkozóként masszázs szalont nyitna, továbbá ez a tevékenységi kör kiegészülne sup és kajakkiadással, illetve frissítők értékesítésével. Egyrészt a vállalkozás indításában, majd a későbbi könyvvezetésben kérnénk a segítségüket, amire ajánlatot szeretnék kérni.
Magyarországon teljes munkaidőben dolgozó, bejelentett és járulékokat fizető magyar-angol állampolgárt egy 4 napos mérnöki munkára keresett meg egy angol cég. A munkavégzés Mo-on lenne az angol cég eszközeivel, a dolgozó csak a munkáját adná. Az angol cég számla ellenében fizetne, Angliában nem adózna. Milyen formában tudna számlát adni a magánszemély?
Havi 1 db kimenő számla, bérszámfejtés, könyvelés, bevallások készítése. Vállalkozási formát még nem választottam, mert október vége körül fog megszűnni a munkaviszonyom. Olyan vállalkozási formát szeretnék, ahol a legnagyobb adóalapot tudom elszámolni a megfelelő TB járulék megfizetése érdekében, mivel . II. félévében nyugdíjba mehetek a Nők 40 keretében. Nem szeretném, ha a mostani jövedelmem alapján fiezetendő járuléknál kevesebbet kellene fizetni.
Tisztelt Hölgyem/Uram! Futures prop firmeken (pl. Apex, Tradeify, Topstep) keresztül kereskedem, és a kifizetések magyarországi adózásával kapcsolatban szeretnék konzultációt kérni. Szeretném megtalálni a legoptimálisabb és szabályos adózási formát (magánszemély, EV, egyéb). Foglalkozik ilyen témával? Ha igen, tudna írni egy konzultációs díjat és egy lehetséges időpontot? Köszönöm! Üdvözlettel,
Főállás mellett szeretnék egyéni vállalkozást indítani e-kereskedelmi tevékenységre. Jelenleg az első saját márkás termékem gyártása elkészült Kínában, a szállítmány úton van Magyarország felé. A terméket kezdetben várhatóan Magyarországon, később Amazonon (Amazon FBA) és más online értékesítési csatornákon keresztül szeretném értékesíteni. Olyan könyvelőt keresek, aki: jártas egyéni vállalkozások könyvelésében, rendelkezik tapasztalattal e-kereskedelem vagy Amazon értékesítés területén, segíteni tud a vállalkozás elindításában, szükség esetén adózási és adminisztrációs kérdésekben is tud tanácsot adni, lehetőség szerint személyesen is elérhető Budapesten. Elsősorban hosszú távú együttműködést keresek egy megbízható, segítőkész könyvelővel. Kérem, hogy az ajánlatban a várható havi könyvelési díjat és az indulással kapcsolatos költségeket is tüntessék fel.
Főállás mellett szeretnék egyéni vállalkozást indítani e-kereskedelmi tevékenységre. Az első saját márkás termékem (kutyatál) gyártása Kínában elkészült, a szállítmány jelenleg úton van Magyarország felé. Kezdetben Magyarországon szeretném értékesíteni a terméket, később Amazonon (Amazon FBA) és esetleg más online értékesítési csatornákon keresztül is. Adótanácsadásra és könyvelési segítségre van szükségem az alábbi kérdésekben: milyen vállalkozási forma lenne a legmegfelelőbb a számomra főállás mellett, milyen adózási forma javasolt induló e-kereskedelmi vállalkozás esetén, milyen teendőim vannak a Kínából érkező árubeszerzéssel kapcsolatban, milyen számlázási és adminisztrációs kötelezettségeim lesznek, milyen adózási szabályok vonatkoznak a későbbi Amazonos és külföldi értékesítésre. Hosszú távú együttműködésre keresek megbízható könyvelőt, aki szükség esetén tanácsadással is tud segíteni.
Prop firm (Tradeify, Apex Trader Funding, Alpha Futures) kifizetések adójogi besorolása és optimális adózási struktúra meghatározása. Futures kereskedést folytatok (NQ kontraktusok), a kifizetések USD-ben érkeznek Wise, Revolut és OTP számlára. Azt szeretném megtudni, hogy ezek a bevételek hogyan sorolandók be adójogilag Magyarországon, illetve hogy magánszemélyként vagy egyéni vállalkozóként érdemes-e kezelni a bevételt.
Magánszemély vagyok előtte vállalkozásom volt ami jelenleg szünetel! 5 évre visszamenőleg kellene átnézni az adóbevallásaimat és ahol lehet érvényesíteni az egy gyermek után járó családi adókedvezményt! Olyat keresek aki nem . Ft okert csinálná meg mert olyanban már volt részem és nem sikerült neki megcsinália úgy hogy az beérkezzen a nav felé. Csak olyanok jelentkezzenek akik valóban meg tudják csinálni.
Vevő/szállító főkönyvi tételek szám: 29. Ezek 92% EU s és harmadik országbeli számlák; Pénztár/Bank főkönyvi tételek száma: 23.; Az összes főkönyvi tétel 95.. Az áfa bevallás negyedéves, de az A60 havi, amit a negyedéves bevallás miatt korrigálni kell. Elemzést kell készíteni a tulajdonosoknak minden hónapban az eredményről, ami kb 6 - 8 órát vesz igénybe havonta. Spedíció és saját autós fuvarok vannak.