
Fotográfiai szolgáltatások. -ben 50db alatti számlázás, akár 0 is lehet. -tól talán több, de ott is alatt. Az első 2 évben minimális, egyáltalán nem jövedelmező forgalommal. Mellette párhuzamosan az egyéni vállalkozó főállásban dolgozik alkalmazottként, amit egyelőre az indulás nehézségei miatt nem is tervez megváltoztatni.
Tisztelt Könyvelők! Egy apró cég elvesztette a könyvelőjét, ezért most nagyon keres helyette másikat. Éves szinten kb. 20 kibocsájtott, kb. ugyanennyi befogadott számláról van szó. A feladat: . évi zárás ekészítése, illetve az egyszerűsített végelszámolás végigvitele. Várom szives megkeresésüket!
Tisztelt Ügyvezető, a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza nevében ezúton szeretnénk árajánlatot kérni könyvvizsgálati tevékenységre. Kórházunk a . gazdasági évre vonatkozó, a magyar jogszabályok és rendeletek előírásaival összhangban elkészített zárszámadásának jogszabályi kötelezettségen alapuló könyvvizsgálatára, valamint az arról szóló könyvvizsgálói jelentés kibocsátására keresünk megbízható könyvvizsgáló céget. Kérjük, szíveskedjenek részünkre árajánlatot készíteni a fenti feladat elvégzésére. Várjuk megtisztelő válaszukat és árajánlatukat. Tisztelettel,
A cég bevételének nagy része pénztárgépes, -es évben 21db Billingós számla és 30db Munchos Számlázz.hu-s számla volt. A költség számlák készpénzesek, bankkártyások és utalásosok is. Ennek mennyisége változó. A cég 1db Wise bankszámlával rendelkezik. Statisztikai átlagos létszám pedig 4fő, de vannak EFO-s bejelentések is.
A vállalkozásom célja, hogy a főállású munkám mellett egy másodállású egyéni vállalkozást indítsak, amely lehetőséget biztosít számomra plusz jövedelem megszerzésére, valamint adójóváírásokat biztosít az SZJA terén. Az adójóváírások révén szeretném a jövedelmemet optimalizálni, miközben az adófizetési kötelezettségemet is csökkentem. A vállalkozásom két fő tevékenységre épít: egyrészt egy hobbi jellegű tevékenységként szeretném a gyertyaöntést, amelyhez már weboldalt is kezdtem kialakítani, másrészt a szakmai tudásomat és tapasztalatomat is hasznosítani kívánom a belsőépítészet és lakberendezés területén, mint maszek munkát. Jelenleg belsőépítészként dolgozom egy építész irodánál, de a jövőben kiegészítő munkaként vállalnék magán megbízásokat lakberendezőként vagy belsőépítészként. Végzettségeim és tanulmányaim alapot adnak számomra a vállalkozás sikeres működtetéséhez: OKJ dekoratőr () OKJ lakberendező () Belsőépítész diploma (), és a közeljövőben ismét beiratkozom tanulmányaim folytatására, amely szeptemberétől kezdődik. Egyéni vállalkozás indítása és átalányadózás választása lehetőséget ad arra, hogy rugalmasan végezzem el a szakmai és hobbitevékenységeimet, miközben a jövedelmem és adózási kötelezettségem is átlátható és kézben tartható marad.
Gyógypedagógus vagyok és jelenleg a vállalkozásom szünetel a . évi 4. negyedévi adóbevallást azt ígérte a könyvelő, hogy beadja, ami egy 0ft-os bevallás, de ez nem történt meg azóta sem, így ehhez szeretnék segítséget kérni. Illetve szeretnék egy tanácsadást is, mivel féléven belül szeretném újra aktiválni a vállalkozást és ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
Egyéni vállalkozói engedély kiváltásán gondolkodom, és a főtevékenység megválasztásához szeretnék segítséget kérni. Autófóliázással szeretnék foglalkozni – beleértve a karosszéria fóliázását és az autóüveg fóliázást is –, viszont úgy látom, hogy a TEÁOR-kódok között nincs konkrétan erre vonatkozó tevékenység megnevezve. Felmerült bennem a – Egyéb befejező építés m.n.s. tevékenység főtevékenységként való megjelölése. Ez megfelelhet ilyen jellegű munkához? Ha nem, akkor van-e lehetőségem más főtevékenység mellett ezt melléktevékenységként felvenni, és ezen belül végezni az autófóliázást (karosszérián és üvegen egyaránt)? Előre is köszönöm a segítséged! Üdvözlettel,
A évről idén beadott adóbevallásomban tévesen szerepel az önkéntes kölcsönös biztosítópénztári kedvezmények összegének utalandó helye, ugyanis az adótervezet az Allianz Önkéntes kölcsönös biztosító pénztárat ajánlotta fel. Ezt a számlát tavalyi év szeptemberében (nyugdíjba menetelkor) megszüntettem. A visszaigényelhető összeget a Prémium Egészségpénztári számlámra szerettem volna utaltatni. A bevalláskor a "Módosítás" gomb nem működött. Az adótervezet más értelemben rendben volt, ugyanakkor sajnos már elküldtem. Ilyenkor kell-e tenni valamit, vagy várjak és majd rájönnek a NAV-nál, hogy egy már nem létező számlára nem tudnak nekem pénzt visszautalni és akkor a még létező egészségpénztárira fognak utalni a nyugdíjpénztári helyett?
SZJA bevallásom elkészítéséhez szeretnék egyszeri segítséget kérni. Egyéni vállalkozásból, lakáskiadásból és önálló tevékenységekből is volt bevételem. A vállalkozás összesen 2 számlát állított ki, jelenleg szünetel, megszüntetését tervezem. Szeretnék biztosra menni, a kitöltéskor, ezért könyvelővel sis szeretném egyeztetni az adatokat.
Induló vállalkozáshoz számlázási szabályokat szeretnék egyeztetni. Valamennyi adózási kérdés, amelyet tudnom kell, köztük a következőkkel: 1. Workshopok szervezése, amelyekre előre (a rendezvény előtt) fizetik be (webáruházon keresztül) a résztvevők a díjat. Kérdésem, hogy ezt hogyan számlázzam bankkártyás és átutalásos fizetés esetén. 2. Érdekelnek továbbá a KATA/átalányadózás közötti váltások szabályai. 3. ÁSZF-be szükséges adózási, fizetési, számlázási, visszafizetési szabályok.