Egy jelenleg 90 m2-es Lónyay utcai, udvari, földszinti lakást szeretnénk 2 lakótérre osztani kb egyenlő arányban. Eddig egy FÉG 18-as kazán látta el a fűtést és egy FÉG vízmelegítő biztosította a meleg vizet. Felújítás után hőszivattyúval fűtenénk-hűtenénk és vizet melegítenénk. A két lakótér minden fogyasztását szeretnénk külön mérni mivel kiadásra szánjuk a lakótereket. Mellékelek egy alaprajzot a leendő lakásról Ajánlatot a komplett rendszer kiépítésre szeretnénk kapni.
Hajdú villanybojler nem melegíti fel a vizet. Éjszakai áramról kikötve egyenesen konnektorra (elnézést, de nem tudom a helyes meghatározást) működik: felfűt, kikapcsol. Múlt héten észleltük először a problémát, miután közvetlen bekötéssel működött, visszaállítottuk az éjszakai fűtésre. Pont 1 hétig működött, ma reggelre ismét nem volt meleg víz.
-ben épült parasztház fűtés korszerűsítésére szeretnék komplett ajánlott kérni, és hogy hogyan kell kiépíteni. A mennyezetben vagy a padlóban futnak a csövek? Ez azért fontos mert lassan kezdünk tetőt cserélni, illetve mindent bontani és tudni szeretném hogy mire számíthatunk. Köszönöm mielőbbi válaszát.
Ytong, kőzet gyapottal hőszigetelt ház, éjszakai áramról működik, fűtési szezon végeztével a meleg víz. Fűtési szezonban gázkazán biztosítja a fűtés mellett, ami külső hőmérséklet vezérlésű is. A fűtési rendszer minden tagja külön körön van. Átalányt fizetek. Éves gáz: m3 Nappali villany kWh, éjszakai kWh Köszönettel
Meglévő 26 kW-os cirkós gázkazánomat megtartanám, a hőszivattyús (HSZ) fűtés egy ideig párhuzamosan működne a gázkazánnal a radiátoros és padlófűtéshez, kézzel kapcsolnám át szükség esetén. A meglévő literes HMV tartályom is megmaradna, ezt is alternatívaként tudná fűteni a HSZ. A HSZ egy literes pufferra dolgozna. Hűtésre nem használnám a HSZ rendszert, mert a házban 2 db 6.8 kW-os fűtőteljesítményű klíma van beszerelve, amit pótlólagos fűtésre is használunk. A kazánház a földszinten helyezkedik el, ide elférne a puffer, esetleg a HSZ beltéri egysége (ha nem monoblokkos lenne), és közvetlenül a falon kívülre kerülne a kültéri egység, az erkély által védve.
A szobába és nappaliba kerülne a fűtő-hűtő klíma. A kondenz víz elvezetését mindkét helyen meg kell oldani. A nappaliban a külső egység elfér az erkélyen, a szobában nem tudom, hogy az ablak melyik oldalára érdemes elhelyezni a készüléket, itt a szakmai véleménye a mérvadó, figyelembe véve működtetés szempontjából a hatékonyságot. A munka .-ben esedékes.
3 db. hálószoba klimatizálása a cél. Hamarosan felújítjuk a szobákat, ahová álmenyezet is kerül. Mivel két pici félszoba és egy teljes méretű szoba lesz érdekel, hogy esetleg légcsatornázható klíma beszerelése lehetséges-e vagy csak hagyományos multisplit klímában lehet gondolkodni. Egy családi ház alsó szintjén található a lakás. Előkertben a kinti egység elhelyezhető.
gáz vizmelegitő bojler telepitése, meglévő gázvezeték, legfelső emeleti lakás, felette lapos tető, épitett kémény kivezetés létezik, jelenleg használaton kivül, bélelés szükséges, helyszin corvin plázanal, futó utcában, inkább smsben kérek jelentezést, hogy legyen nyoma, hivást, konkrét időpont egyeztetés végett köszönöm
Az ingatlanban víz-víz hőszivattyú dolgozott (18as építés), ami elvileg "elromlott". Azóta elektromos kazán van bent napelem nélkül. Szeretnénk kikalkulálni, hogy levegős illetve talajszondás geotermikus hőszivattyú esetén melyikre mekkora költséggel kellene számolnunk a meglévő hőleadóra való csatlakozás esetén.
Üdvözlöm! Az interneten találtam a hirdetésüket! Gree comfort X 3,5 klímát szeretnénk a panel lakásunkba Vácon! A beltéri egység a nappaliban lenne, a 3 méter cső véleményem szerint elegendő, a kültéri egység az erkélyen lenne a falra szerelve. A fal ahol átmenne a cső fa. A konnektor a kültéri egység alatt van . Milyen árban lenne? érdeklődni szeretnék, hogy itt van e még bármilyen rejtett költség? Június elejére van még időpontjuk? Üdvözlettel