Tippek
Hőszivattyúk
Hogyan zajlik a különböző hőszivattyúk telepítése?

Hogyan zajlik a különböző hőszivattyúk telepítése?

A hőszivattyú telepítése lehet egy rendkívül egyszerű művelet vagy pedig egy nagy projekt – minden a hőszivattyú típusától és otthonod adottságaitól függ.

Az udvaron egy szakember a hőszivattyú kültéri egységét szereli. A férfin baseball sapka van, fehér póló, és farmer. A háttérben zöld fák látszódnak.

Levegő–víz hőszivattyú telepítése

A levegő–víz hőszivattyúk a leggyakrabban választott hőszivattyúk. Telepítésük általában nem igényel nagyobb építési munkálatokat, viszont abban az esetben, ha a fűtési rendszer teljes cseréjére kerül sor, akkor a régit először el kell eltávolítani. Új épület esetén erre a lépésre természetesen nincs szükség. A hőszivattyú kültéri egységét egy arra alkalmas alapra, általában betonra kell rögzíteni. Ezután következik a beltéri egység elhelyezése a megfelelő helyen, majd pedig sor kerülhet a ház falának átfúrására, ami a beltéri és a kültéri egység összekötéséhez szükséges. A csöveken kívül ehhez  kábelek is kellenek, amik ezen kívül a kültéri egység áramellátását is szolgálják. A hűtőközeg-és leeresztőcsöveket a csatlakoztatás után szigetelni is szokták, majd a beltéri egység  végül összekötésre kerül a fűtési rendszerrel.

Ha a hőszivattyút használati víz melegítésére használnád, akkor a telepítés viszonylag egyszerű, mivel ezek a modellek megjelenésükben, méretükben és működésükben nem sokban különböznek egy hagyományos villanybojlertől.

Kérem az ingyenes árajánlatokat hőszivattyúkra

A víz–víz hőszivattyú telepítése

A víz-víz hőszivattyúk a talajvízből nyerik ki a hőt. A telepítők két kutat fúrnak, az egyik egy nyerőkút, a másik pedig egy nyelőkút. Ezzel egy körfolyamatot hozunk létre, hiszen az egyik kútból nyerjük a vizet, a másikba pedig elvezetjük azt. A két kútnak legalább 15-20 méter távolságra kell lennie egymástól. Ezen kívül a vízszint is fontos tényező, mivel 20 méternél kisebb fúrásnál tud a hőszivattyú gazdaságosan működni. A hőszivattyú telepítéséhez szükséges fúrás engedélyköteles, illetve érdemes egy próbafúrást is végezni, melynek során bizonyossá válik, hogy elegendő víz áll rendelkezésre a hőszivattyú működéséhez.

Az így kinyert hőt a belső egység fűtésre vagy hűtésre használja fel. Mivel a talajvíz különböző részecskéket és szennyeződéseket tartalmazhat, a rendszert szűrőkkel kell felszerelni.

Kérem az ingyenes árajánlatokat hőszivattyúkra

Geotermikus hőszivattyú telepítése

A geotermikus, vagy más névez föld-víz hőszivattyú telepítéséhez, amely a talaj vagy a víz hőmérsékletét használja fűtési forrásként, fúrásra van szükség. A talajszonda kialakításához először is helyszíni felmérésre és egy tervezetre van szükség, majd a bányakapitánysági engedély megszerzése után kezdődhetnek meg a munkálatok. A furatokba csövek kerülnek, majd következhet a cementezés, és végül a talajszondák összeköttetése a hőszivattyúval.